cgsta07.gif - 3866 Bytes

CALIFORNIA GOLDEN STATE TRAPSHOOTERS' ASSOCIATION

2002 CGSTA Zone Teams

 

Northern Zone - Martinez Gun Club

 

Mens Team

 

AA Team Member (Captain) - Jim Wyllie 199
AA First Alternate - Mel Helm 197
AA Second Alternate - Ron Alcoriza 197

A Team Member - Robert Hamann 196
A First Alternate - Jeff Wade 195
A Second Alternate - Doyle Mack 195

B Team Member - Donald Stewart 193
B First Alternate - Kenneth Uhl 191
B Second Alternate - Paul Prehn 189

C Team Member - Ed Figone 189
C First Alternate - John Marberry 187
C Second Alternate - Albert Catelani 170

D Team Member - Rodney Sevedge 182
D First Alternate - Don Bauman 180
D Second Alternate - David Fleming - 174

 

Womens Team

 

First Team Member (Captain) - Diana Wyllie - 190
Second Team Member - Kay Hoover - 186
Third Team Member - Cynthia Gann - 185
Fourth Team Member - Patricia Sargent - 183
Fifth Team Member - Susan Calim - 182

First Alternate Lady - Sara Reinsch - 178
Second Alternate Lady - Esther Puckett - 178
Third Alternate Lady - Jessie Miyasaki - 176
Fourth Alternate Lady - Marrisa Alcoriza - 174
Fifth Alternate Lady - Barbara Henderson - 171

 

Handicap Champion

 
Jerry Parr - 96
 

Doubles Champion

 
Jerrie Hanamoto - 99

 

Central Zone - Santa Maria Gun Club

 

Mens Team

 

AA Team Member (Captain) - Allen Pinoli - 200 
AA First Alternate - Dan Hoffman - 199

A Team Member - Todd Knudsen - 196 
A First Alternate - Gene Romero - 195 

B Team Member - Myles Johnson - 192 
B First Alternate - Karl Williams - 192 

C Team Member - Ed Merritt - 194 
C First Alternate - Ken Kooken - 190 

D Team Member - Brad Pierce - 189 
D First Alternate - Bryan Kreimendahl - 189

 

Womens Team

 

First Team Member (Captain) - Jennifer Keen - 195 
Second Team Member - Vicki Keen - 190 
Third Team Member - Cheryl Hansen - 190 
Fouth Team Member - Vicki Craine - 188 
Fifth Team Member - Barbie Thorp - 188 

First Alternate Lady: Kym Hughes - 187 
Second Alternate Lady - Janelle Montano - 181 
Third Alternate Lady - Glenda Graebe - 179

 

Handicap Champion

 
Charles LaBraque - 97
 

Doubles Champion

 
Brent Craine - 99

 

Southern Zone - Redlands Trap and Skeet

 

Mens Team

 

AA Team Member (Captain) - David Van Elgort 200
AA First Alternate - Brad Bomkamp 199
AA Second Alternate - Russ Hawes 199

A Team Member - Chris Holguin 197
A First Alternate - Don Vines 197
A Second Alternate - Jim Cook 197

B Team Member - Bob Costanza 194
B First Alternate - Woody Denson 187
B Second Alternate - Shad Dixon 186

C Team Member - Ken Goff 193
C First Alternate - Dale Metzler 191
C Second Alternate - Jerry Feltman 191

D Team Member - Ray Daly 177
D First Alternate - Ken Crawford 176
D Second Alternate - Fred Urfer - 172

 

Womens Team

 

First Team Member (Captain) - Eileen Williamson - 194 
Second Team Member - Vickie Larkin - 190 
Third Team Member - Linda Denson - 189 
Fouth Team Member - Jessica Anderson - 188 
Fifth Team Member - Virginia Crawford - 186 

First Alternate Lady - Verda Urfer - 182 
Second Alternate Lady - Dena Wiltsie - 177 
Third Alternate Lady - Peggy Calloway - 176
Fourth Alternate Lady - Dicksie Spolar - 176

 

Handicap Champion

 
Sean Hawley - 98
 

Doubles Champion

 
Sean Hawley - 98

 

Return to Start